İkamet İzni Uzatma Başvurusu

İKAMET İZİNLERİNİ UZATACAKLARA ÖNEMLİ HATIRLATMALAR...

İkamet izni süre bitiş tarihinden önceki 60. günün başlangıcından itibaren Göç İdaresine e- ikamet sistemi üzerinden ikamet izni süre uzatma başvurusu yapılabilir.

Uzatma başvurularında tıpkı  ilk başvuruda olduğu gibi Göç İdaresine ibraz ettiğiniz belgelerin aynısı tekrar hazırlamalı ve randevu gününde Göç İdaresine teslim edilmelidir.  

Adres bilgileriniz, medeni haliniz veya pasaport bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olmadıysa Göç İdaresine e- ikamet sistemi üzerinden uzatma başvurusu yapılmalı daha sonra, belgelerinizi ve başvuru formunuzu  PTT ile iadeli taahhütlü Göç İdaresine göndermelisiniz.

Önemli;

My Danışmanlık yabancıların ikamet izni işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Binlerce bireysel ve kurumsal müşterimiz gibi iş işten geçmeden ikamet izninizi uzatmak için My Danışmanlık'ı tercih edin.

KISA DÖNEM İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURUSU

Mevcut kısa dönem ikamet izninizi uzatmak için ikamet izni bitiş tarihinden 60 gün önce uzatma başvurusunu yapabilirsiniz.

AİLE İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURUSU

Mevcut aile ikamet izninizi uzatmak için ikamet izni bitiş tarihinden itibaren 60 gün önce uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

ÖĞRENCİ İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURUSU 

Öğrenciliğiniz devam ediyorsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız öğrenci ikamet izninizi uzatabilirsiniz.

Hızlı İletişim Formu

Hangi konuda yardıma ihtiyacınız var?

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bize geri bildirimde bulunabilirsiniz.

İşinin Uzmanı Ekibimizden Canlı Destek Almak İster misiniz?