Türkiye'ye Giriş Yasağı Kaldırtmak

Türkiye'ye Giriş Yasağı Kaldırtma

 

TÜRKİYE'YE GİRİŞ YASAĞINIZ DOĞRU, EKONOMİK VE YASAL OLARAK KALDIRILABİLİR

Türkiye'ye Giriş Yasağınız Kaldırmak İçin Meşruhatlı Vize Almak Bir Çözüm Olabilir mi?

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye'deki deport cezası kalkabilir mi? Deport edilen bir kişi Türkiye’ye gelebilir mi? Bu mümkün müdür?

Çağrı merkezimize gelen telefonlardan ve e-maillerden anlıyoruz ki Türkiye'ye giriş yasağı olan yabancılar ülkelerine döndükten sonra bazen adlarını, bazen soyadlarını değiştirdikten sonra, ülkelerinden veya başka ülkelerden yeni bir pasaport alarak Türkiye’ye tekrar giriş yapmayı denemektedirler.

Bu doğru bir yöntem olmadığı gibi yasal da değildir. Çünkü Türkiye'ye giriş yasağı  pasaportlara değil kişilere verilmektedir. Bu yöntem ile Türkiye’ye giriş yapılmak istenildiğinde pasaport kontrollerinde pasaportların değiştirildiği bazen gözden kaçabiliyor. Nadiren de olsa bu yöntem ile Türkiye’ye yasa dışı giriş yapılabiliyor. Türkiye’ye bu yöntem ile giriş yapan kişiler nasıl olsa Türkiye’ye giriş yaptım artık bir şey olamaz düşüncesiyle birde ikamet iznine başvuru yapıyorlar.

Ancak ikamet izinleri daha kapsamlı araştırıldığı için durum hemen fark ediliyor ve bu kişiler için idari işlem yapılarak ve haklarında daha uzun süreler ile Türkiye’ye giriş yasağı koyularak sınır dışı ediliyorlar.

Oysaki bu tür yasa dışı yollarla Türkiye’ye giriş yapmaya gerek yoktur. Çünkü deport cezası doğru yöntemler ile mahkeme kararı veya meşruhatlı vize ile yasal olarak kaldırılabilir. Bu mümkündür. Türkiye'ye giriş yasağı olan yabancı uyruklu kişiler, giriş yasağı sürelerinin dolmalarını beklemeden Türkiye’ye yasal olarak gelebilirler. 

Ancak deport cezasını kaldırabilmek için önemli olan nokta size Türkiye'ye giriş yasağının ne için verildiğidir. Örneğin, Türkiye'ye giriş yasağı vize ihlalinden kaynaklanan nedenler ile verildiyse bu ceza meşruhatlı vize kolaylıkla kaldırılabilir.

Adli nedenlerden dolayı deport edilen kişilerin (Örneğin Fuhuş gibi ) veya terör örgütleri ile bağlantısı olduğu tespit edilen kişilerin deport cezaları hiçbir şekilde kalkmaz.

Hangi neden ile deport edildiğinizi veya ne kadar süre ile deport edildiğinizi bilmiyorsanız, öğrenmek ve Türkiye’ye yasal olarak geri gelmek için Göç Danışmanlarımızdan ve avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Unutmayın Türkiye'ye giriş yasağınız doğru yöntemler ile kaldırılabilir.

Vize İhlali Nedeni İle Türkiye'ye Giriş Yasağı Alan Yabancıların Giriş Yasakları Kalkabilir...​

Türkiye'de vize süresini ihlal eden yabancı uyruklu kişiler kaçak ve cezalı duruma düşerler. Vize ihlalinde bulunan yabancılar yurt dışına çıkarken Türkiye'ye giriş yasağı almamak  için Türkiye'de vize ihlalinde  bulundukları sürenin para cezasını çıkış yaparken nakden ödemek zorundadırlar.

Vize ihlalinde bulundukları sürenin para cezasını ödemeden yurt dışına çıkış yapan yabancılara beş yıl süre ile Türkiye'ye giriş yasağı koyulur​

Türkiye’de bulundukları süre içerisinde herhangi bir suça karışmamış ancak Türkiye'den çıkış yaparken sadece para cezası ödemedikleri için Türkiye'ye giriş yasağı alan yabancı uyruklu kişiler meşruhatlı vize alarak Türkiye'ye beş yıllık giriş yasağı sürelerinin dolması beklemeden  gelebilirler. 

Meşruhatlı vize ile Türkiye'ye gelen  yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de çalışma ve ikamet izni de alabilirler.

Bazı deport cezaları meşruhatlı vize ile kaldırılabilirken, bazı deport cezaları ancak mahkeme kararı ile kaldırılabilir. ​

Öte yandan Türkiye'ye giriş yasağı olan yabancılar en çok aşağıdaki soruları sormaktadırlar.

  • Türkiye'ye ne kadar süre ile giriş yasağım var mı?

  • Türkiye'ye giriş yasağım hangi   nedenlerden koyuldu?

  • Türkiye'ye giriş yasağım ne zaman bitiyor?

  • Türkiye'ye giriş yasağım kaldırılabilir mi?

  • Türkiye'ye  giriş yasağım nasıl kaldırılabilir?

  • Türkiye'ye giriş yasağın var. Meşruhatlı vize ile gelebilir miyim? ​​

Avukatlarımız Türkiye'deki giriş yasağınızı kaldırmak için size her zaman destek olmaya hazırdırlar. My Danışmanlık, Türkiye'ye giriş yasağınızı kaldırmak için size doğru, ekonomik ve yasal çözümler sunar.​

Форма быстрой связи

По какой теме вам нужен помощь?

Как мы можем вам помочь?

Вы можете оставить нам отзыв на все ваши вопросы, комментарии и предложения.

Хотели бы вы получить живую поддержку от нашей команды экспертов?